Mutfak Zirvesi 2017

İTÜ’ye gelmeden önce yaptığı güzel işleri görerek içinde olmak istediğim İTÜ Gastronomi Kulübü’nün en büyük etkinliğidir Mutfak Zirvesi. Bu sene dördüncüsünü gerçekleştirdiğimiz Mutfak Zirvesi’nin koordinatörlüğünü Kazım arkadaşımla birlikte üstlendik. Amacımız her kesimden gastronomi sevdalılarını bilinçlendirirken eğlendirecek bir etkinlik yapmaktı. Salonun ayarlanmasından, konuşmacıları davet etmeye kadar en ince detayını planladığımız, hazırlıklarında bütün İTÜ Gastronomi ailesinin emeklerinin geçtiği bir etkinlik ortaya çıkarıldı. Mutfak Zirvesi 2017’de gastronomi alanında kendini kanıtlamış şef ve restoran sahipleri olan Arda Türkmen, Refika, Mehmet Gürs, Murat Bozok, İsmet Saz, Kaan Sakarya gibi isimler bizimleydi. Ayrıca bu sene Mutfak Zirvesi’nde bir ilkini gerçekleştirerek Sandviç Yarışması düzenledik. Davet ettğimiz birçok gastronomi bölümünden öğrencilerin kıran kırana mücadelesi hem heyecanlı hem de leziz bir deneyim oldu. Hızla yükselen raw food akımı üzerine Selda Güleç, vegan cheesecakei ve karnabahar salatasıyla ziyaretçilerimizle keyifli, bilgilendirici bir workshop gerçekleştirdi.

Başından beri organize etmekten zevk aldığım Mutfak Zirvesi’nin en çok hoşuma giden yanı konuklarımızı kararlaştırıp iletişime geçtiğim aşamaydı.Etkinlik günü onları ağırlamak, sahnede izlemek ve telefonumda numaralarının kayıtlı olduğunu görmek beni daha da heveslendirdi ve ne kadar büyük bir iş başardığımızın farkına varmamı sağladı.Tabi ki bütün konuklarımız bizi desteklemek için seve seve gelmeyi kabul ettiler ama bir tanesi vardı ki samimiyeti ve yaratıcılığıyla benim için ayrı bir yere sahip oldu. O dar kulis yolunda heyecanlı adımlarla ilerleyen ben, arkamda Refika sırtımı sıvazlayarak üşümüyor musun böyle demesi,plaketini takdim ederken İTÜ Gastronomi Kulübü’ne teşekkür ederek tüm salona bizi alkışlatması onun samimiyetini kanıtladı ve kendimi ona daha yakın hissetmemi sağladı.

Mutfak Zirvesi’nde o heyecanlı koşuşturmayı, komik anıları, edindiğim dostlukları hatırladıkça bütün yılın stresinin hiçbir öneminin olmadığını düşünüyorum. Çünkü etkinlik bitişinde, insanların yüzündeki memnuniyeti görmek her şeye değer. Zaten meraklısı olduğum gastronomi için daha da çok heyecanlanıyorum. Gelecek Mutfak Zirveleri için sürekli fikirler oluşturmaya çalışarak kulüpçe yapacaklarımız adına sabırsızlanıyorum.

Eylül Demir
demiireylul@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler Korumalıdır